De omnibus dubitandum est. Tempora mutantur et nos mutamur in illis. Homo sum: humani nil a me alienum puto. Manifesta non eget probatione. Non scholae, sed vitae discimus. Non omnia possumus omnes. Nulla dies sine linea. Nil desperandum. Sapere aude. Nolite timere. Miser, qui numquam miser. Omne ignotum pro magnifico. Cura te ipsum. Si vis pacem para bellum. Concordia res parvae crescunt, discordia vel maximae dilabuntur. Vanitas vanitatum et omnia vanitas. Per scientiam ad salutem aegroti.

kaleką matematyką obliczamy swoją wartość (Emily Dickinson)

katalog filmów online

środa, 20 czerwca 2012

ku kolejnym mistrzostwom powolutku


Upłynął termin zwrotu wypożyczonych książek, a ja nadal uważam Euro i czytanie za mało kompatybilne. Książki do biblioteki oddam nieprzeczytane, po futbolowym szaleństwie zamówię jeszcze raz, olimpiady nie zamierzam oglądać, ani ciut ciut.


Nie byłabym sobą, gdybym przy meczyku nie robiła niczego innego, tylko oglądała. Zaatakowałam więc stos mocno zakurzonych krzyżówek, składowanych na kupkę od 2002 roku. Ile tam Jolek! :D

Dziecię me dorosłe, zupełnie podświadomie, wyciągnęło stare sudoku i rozwiązuje, co prawda nie podczas meczu, bo on kiedy ogląda, to ogląda, nie to co ja. Jaki fajny mechanizm zachodzi między osobami często ze sobą przebywającymi, przejmują od siebie zachowania zupełnie tego nie zauważając. 

Oglądając to co się dzieje na naszym Euro myślami przemieszczam się do 7 września, wtedy gramy pierwszy mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata, z Czarnogórą.

Nasza grupa w rankingu FIFA:

Anglia - miejsce 6
Czarnogóra - miejsce 50
Ukraina - miejsce 52
Polska - miejsce 62
Mołdawia - miejsce 140
San Marino - miejsce 206

Zważywszy, że z 53 drużyn w 9 grupach (8x6 + 1x5) awansuje tylko 13, to jakie mamy szanse? Wystarczyło popatrzeć, jak grała wczoraj Ukraina. Nawet jeśli sędziowie nie uznają ewidentnie strzelonego gola (co woła o pomstę do nieba, w takich momentach to mi się odechciewa, nie tylko oglądania zmagań na boiskach).

13 drużyn - 9 z nich to najlepsza drużyna każdej grupy, a o resztę miejsc walka, 8 najlepszych drugich miejsc w grupie rywalizuje pomiędzy sobą, co nosi cudną nazwę dwumeczy barażowych.


 7 września 2012  
Czarnogóra - Polska

11 września 2012  
Polska - Mołdawia

16 października 2012  
Polska - Anglia

22 marca 2013  
Polska - Ukraina

26 marca 2013
Polska - San Marino

7 czerwca 2013
Mołdawia - Polska

6 września 2013
Polska - Czarnogóra

10 września 2013
San Marino - Polska

11 października 2013
Ukraina - Polska

15 października 2013
Anglia - Polska


Wpiszcie sobie te daty do kalendarza.
Ciekawa jestem czy będzie ogólnokrajowe pospolite ruszenie podobne do tego z początku Euro. Mam nadzieję, wszak kilka z tych meczów powinniśmy wygrać :)

W każdym razie, z nami czy bez nas, Mundial 2014 warto będzie obejrzeć. I czekamy na następne Euro 2016, już z Polakami co najmniej w ćwierćfinałach. Szybko zleci, po drodze kolejny konkurs chopinowski. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz