De omnibus dubitandum est. Tempora mutantur et nos mutamur in illis. Homo sum: humani nil a me alienum puto. Manifesta non eget probatione. Non scholae, sed vitae discimus. Non omnia possumus omnes. Nulla dies sine linea. Nil desperandum. Sapere aude. Nolite timere. Miser, qui numquam miser. Omne ignotum pro magnifico. Cura te ipsum. Si vis pacem para bellum. Concordia res parvae crescunt, discordia vel maximae dilabuntur. Vanitas vanitatum et omnia vanitas. Per scientiam ad salutem aegroti.

kaleką matematyką obliczamy swoją wartość (Emily Dickinson)

katalog filmów online

niedziela, 27 kwietnia 2014

Benedict Cumberbatch w Krakowie


Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie już za kilka dni (2-11 maja 2014). Poruszyła mnie wiadomość o przyjeździe Benedicta Cumberbatcha, zwłaszcza teraz, kiedy znalazł się w jeszcze bardziej oświetlonych rejonach życia publicznego - Time 100. Na festiwalu odbędzie się pokaz filmu "Little Favour", o którym pisałam niedawno. Po projekcji odbędzie się spotkanie z producentami. "Little Favour" to krótkometrażówka wyprodukowana niezależnie przez SunnyMarch. A SunnyMarch to firma produkcyjna założona przez Adama Acklanda, Bena Dillona, Benedicta Cumberbatcha i Adama Selvesa. Benedict pojawi się więc na festiwalu jako PRODUCENT.

Benedict, welcome to Poland!


Boję się. Mam wizję bogu ducha winnego człowieka rozszarpywanego przez tłum jak w finale "Pachnidła". Ludzie, Polacy, rodacy, ogarnijcie się, opanujcie się, powstrzymajcie się. Proszę, pozwólcie zapamiętać Benedictowi nasz kraj jako oazę kultury i wyważenia w dzikim oceanie świata. Czy naprawdę musicie mieć jego autograf, czy musicie mieć z nim fotkę z komórki, czy musicie go dotknąć, koniecznie powiedzieć mu hello osobiście i zadać mu pytanie, które słyszał już i odpowiadał na nie w ilościach niepoliczalnych? Skoro tak wielbicie Cumberbatcha, to w ramach tego podziwu okażcie szacunek i nie oblegajcie jak rzadkiego okazu z gablotki. Aktywujcie empatię.

39 komentarzy:

 1. Wietrzę podstęp - w ten sposób chcesz mieć Benedicta wyłącznie dla siebie! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, jestem uziemiona niczym Guliwer w Krainie Liliputów, a poza tym już widziałam "Little Favour" ;)

   Pewnie, że bardzo chciałabym zobaczyć Benedicta live, ale nie zanosi się na możliwość wyjazdu do Krakowa. Poza tym, nie wiem, kiedy dokładnie, a dostanie się na pokaz i późniejsze spotkanie zapewne będzie graniczyło z cudem. Atak wielbicielek na ulubionego aktora, sądząc z ilości wejść na mojego bloga w ciągu ostatnich godzin, będzie zmasowany. Radziłabym zatrudnić brygadę ochroniarzy. I zaopatrzyć się w zatyczki do uszu (od pisków). I może jakieś nosze dla omdlałych :)

   Usuń
  2. Haha :P Spotkam go! ^^ Kocham mieszkanie w Krk!

   Usuń
 2. Jeśli dobrze rozumiem, należy udać się tłumnie na spotkanie z Benedictem po to, by udawać, że Benedict nas nie interesuje ;)
  Ginny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Ginny, już samo przybycie na spotkanie jest wyrażeniem zainteresowania. Boję się, że zainteresowanie będzie nadmiernie nadmierne, mączące i odstraszające, krępujące, wprawiające w zakłopotanie. Niezwykłość tego faceta polega na jego zwykłości i normalności, on nie jest gwiazdą karmiącą się sławą, napawającą się nią. Fani traktują swoich wielbicieli niestety instrumentalnie, cyknąć fotkę, nagrać filmik i szybko wrzucić do sieci by się pochwalić. Nie myślą, jak obiekt ich uwielbienia się wtedy czuje.

   Myślę sobie, że najwspanialszym wyrazem uwielbienia będzie przybyć tłumnie, ale nie zadeptać, nie zatłoczyć, nie zakrzyczeć, wysłuchać co ma do powiedzenia jako PRODUCENT. Chodzi o to, by polubił Polskę i jak najczęściej tu bywał w przyszłości, by zostały mu same pozytywne skojarzenia, a nie mega zmęczenie i znudzenie tym samym co wszędzie indziej. Niech w Krakowie będzie niezwykle i nie do zapomnienia :)

   Usuń
  2. A potem może Nowe Horyzonty?
   Każdemu wolno marzyć.
   Alo.

   Usuń
  3. To we Wrocławiu też ma być Benedict? Sorry, żart ;) Rzuciłam okiem na program, fajnie będzie, ale się nie wybiorę, Będę potem na wybrane festiwalowe prezentacje polowała pojedynczo.

   Wolno marzyć, ale nikt nie zabrania też realizować ;)

   Usuń
  4. Skoro tak, to "przed oczyma duszy mojej" wędruje sobie taki scenariusz ceremonii powitalnej. Najpierw grupa dziatek w krakowskich strojach niosąca transparent "Smok wawelski wita Smauga", po nich strojna w czarne peleryny i z ubielonymi twarzmi grupa z monochromatycznym i postrzępionym banerem z napisem " Wielbiciele z Ząbkowic (dawniej Frankenstein) myślą o Tobie". Za nimi żywy obraz z kotów zwinnie układających się w dwa hasła: "Star Trek" [koty czarne] i "Star Ben" [koty szare]. Nieco z boku pojedynczy fan trzyma tekturę z odręcznym napisem "Piramidy już widziałem, co teraz". A w tle zieje ogromna czarna dziura...
   Potem to już tylko cud, miód i chleb i sól.
   Byłoby pieknie.
   I w pamięć by zapadło, że ho.
   Jakby co - praw aurorskich do show nie zgłaszam.
   Alo.

   Usuń
  5. Nieźle, nieźle :) Poszukaj producenta!

   Usuń
 3. Czy orientujesz się kiedy i gdzie będzie wyświetlany ten film? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie. Wiem, że projekcja będzie krótka, kilkanaście minut plus napisy. Jeśli chodzi o sam film, to jego skrót jest na YT (6:29), ale kiedy obejrzysz, poznasz zakończenie, a wtedy już nie ma sensu oglądanie całości.

   Usuń
 4. Absolutnie się z Tobą zgadzam... Biorąc pod uwagę fakt, że u nas w Polsce rzadko się gości takie sławy (a szczególnie takie, które można zobaczyć aktualnie w telewizji), to obawiam się, że niestety multum "pseudofanów", którzy robią zdjęcia z gwiazdami tylko dla lajków na instagramie, zasypie Benedicta i tyle będzie z jego miłej wizyty w Polsce :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gabi, może trochę przesadziłam, a może nie - się okaże :) Myślę, że pseudofanów nie będzie, bo za dużo zachodu z dostaniem się do Krakowa. Chyba, że miejscowi albo akurat przejazdem. Będzie za to morze fanów egzaltowanych z mniejszą lub większą nutką histerii, jak na koncercie rockowym. Mam nadzieję, że wszyscy zachowają się cudownie, entuzjastycznie ale nienachalnie. Wiem, że Polska potrafi ugościć jak żaden inny kraj :) Może Benedykt zakocha się jak w Islandii i będzie zaglądał częściej, może na różne niezależne festiwale filmowe właśnie. I na zależne. Na pewno ponawiązują się kontakty - oby trwałe, mocne, silne, długotrwałe. Ależ spekuluję, straszne.

   W każdym razie cieszę się, że przyjeżdża w ogóle, łatwiej wrócić niż przyjechać pierwszy raz.

   Usuń
 5. Pokaz "Little Favour” 10 maja w w Kijów.Centrum.

  http://www.offpluscamera.com/informacje/szczegoly/64/5547

  OdpowiedzUsuń
 6. Najnowszy komunikat Off Plus Camera:

  "W związku z ogromnym zainteresowaniem projekcją filmu „Little Favour” i spotkaniem z twórcami – informujemy, że udział w wydarzeniu wezmą osoby posiadające bilety zerowe z karnetem lub akredytacją. Pozostałe wejściówki będzie można wygrać w konkursach. O szczegółach będziemy informować na profilu Festiwalu na Facebook'u. Nie prowadzimy sprzedaży biletów."

  OdpowiedzUsuń
 7. Dokładne informacje jak uzyskać prawo wstępu na film „Little Favour” połączone ze spotkaniem z twórcami, poniżej e-mail prosto ze źródła :)


  OFF PLUS CAMERA INTERNATIONAL FESTIVAL OF INDEPENDENT CINEMA

  Szanowna Pani,

  Aby dostać się na spotkanie z Benedictem Cumberbatchem należy:
  Posiadać karnet Open, karnet pass 15, lub karnaet Kijów.Centrum
  a także odebrać z centrum festiwalowego darmowy bilet zerowy.

  Bilet zerowy wymagany jest również w wypadku posiadania akredytacji.
  Ilość miejsc w kinie kijów jest ograniczona i nie możemy zagwarantować, że wszyscy się zmieszczą. Odbiór zerówek możliwy będzie na stronie www., w kasie kina Kijów oraz w Centrum Festiwalowym.

  Miejsce podczas spotkania z twórcami filmu "Little Favour" można również wygrać w konkursach i zabawach, które organizujemy na naszym profilu festiwalu na Facebooku.

  OdpowiedzUsuń
 8. A o której godzinie bedzie puszczany film benedicta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadal nie wiadomo, ale z tego co wyczytałam z różnych źródeł, raczej nie wieczorem.

   Usuń
  2. Doczytałam sobie na stronie festiwalu, że w samo południe.
   Więc wytrwałości.
   Ja tam sobie podjadę z podręcznym Szekspirem.

   Usuń
  3. Sprawdziłam, o 11.00, 22 minuty krótkometrażówka "Little Favour" + 60 min. spotkania z Benedictem.

   http://www.offpluscamera.com/programf/index/10/5

   A co konkretnie Szekspira?

   Usuń
  4. Ryszard III i Hamlet - rzecz jasna. Biorę więcej, bo Wrocław nie tak blisko.
   Alo.

   Usuń
  5. Ach, no tak, oczywiście. Ja zabieram się do "Nosorożca", "Heddę Gabler" już przeczytałam :) A Szekspir też w planach.

   Usuń
 9. To będzie trudniejsze niż myślałam... Do Krakowa mam ponad 100km, interesuje mnie tylko Little Favour i spotkanie z Benem (na inne filmy nie będę wchodzić, to po co mi karnet za 100zł?!) i jeszcze nie mam gwarancji, że dostanę bilet zerowy... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinny być dwa spotkania. Jedno Benedicta z fanami. Drugie z "Little Favour", poświęcone SunnyMarch.

   Ale z drugiej strony, ile by tych spotkań z Benedictem nie było, to spora grupa ludzi i tak chciałaby być na wszystkich :)

   Usuń
 10. Wszędzie tak wyglądają takie spotkania i uważam, że tak - zrobienie sobie z nim zdjęcia czy powiedzenie hello jest 'najważniejsze'. Benedict wypowiada się zawsze serdecznie o swoich fanach, i w wywiadach/występach, które widziałam nie narzekał na nich. Taka okazja u nas, w Polsce, może się nie powtórzyć, więc idę walczyć o bilety, bo ja akurat mam to szczęście i mieszkam w Krakowie :)

  Alicia*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to powodzenia, Alicio :) Ale wypluj te słowa, jak to okazja może się nie powtórzyć! Wierzę w magiczną siłę przyciągania Krakowa i polskich fanów Benedicta, on tu wróci NA PEWNO.

   Usuń
 11. o co chodzi z tymi biletami zerowymi? orientuje się ktoś? chciałabym bardzo zobaczyć Benedicta na żywo ale trochę tego nie rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Aby dostać się na spotkanie z Benedictem Cumberbatchem należy:
   Posiadać karnet Open, karnet pass 15, lub karnaet Kijów.Centrum
   a także odebrać z centrum festiwalowego darmowy bilet zerowy.

   Bilet zerowy wymagany jest również w wypadku posiadania akredytacji.
   Ilość miejsc w kinie kijów jest ograniczona i nie możemy zagwarantować, że wszyscy się zmieszczą. Odbiór zerówek możliwy będzie na stronie www., w kasie kina Kijów oraz w Centrum Festiwalowym.

   Usuń
 12. Wici doszły, że Benedict już jest w Polsce :)

  http://banedrivesmeinsane.tumblr.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. http://www.offpluscamera.com/informacje/szczegoly/informacje-64/benedict-cumberbatch-jest-juz-w-krakowie

  OdpowiedzUsuń
 14. http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/benedict-cumberbatch-przylecial-do-krakowa,2013872,38

  https://www.youtube.com/watch?v=XsqoQ9qS_AA

  OdpowiedzUsuń
 15. http://youtu.be/nnUWhsFp190
  http://youtu.be/EoLkh6xFtWU
  http://youtu.be/xP7S9Sgb6QQ

  OdpowiedzUsuń
 16. http://youtu.be/niaoio0dAqg
  http://youtu.be/7kW93WG4wYk
  http://film.onet.pl/wiadomosci/benedict-cumberbatch-spotkal-sie-z-widzami-festiwalu-off-plus-camera/pjvk5
  http://film.onet.pl/wiadomosci/off-plus-camera-2014-benedict-cumberbatch-spotkal-sie-z-fanami-w-krakowie-relacja/74620

  OdpowiedzUsuń
 17. http://film.onet.pl/wiadomosci/benedict-cumberbatch-byc-moze-bedziemy-krecic-film-w-polsce/jlx5n

  OdpowiedzUsuń
 18. http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3431001,off-plus-camera-benedict-cumberbatch-czyli-serialowy-sherlock-spotkal-sie-z-fanami-zdjecia,1,1,id,t,sm,sg.html#galeria-material

  OdpowiedzUsuń
 19. KRONIKA FESTIWALOWA 11.05.2014

  http://youtu.be/ekthPHljKPg

  OdpowiedzUsuń
 20. Nagranie ze spotkania, niemal w całości.
  http://youtu.be/BO460FDVJwo

  OdpowiedzUsuń
 21. Wywiad z Benedictem w DDTVN.
  http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/benedict-cumberbatch-aktor-producent-i-geniusz,122509.html

  OdpowiedzUsuń